Ako ušetriť na financovaní bývania

Autor: Patrik Farula | 18.1.2011 o 23:23 | (upravené 20.1.2011 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  198x

Možno ste uvažovali alebo uvažujete o tom,že si kúpite Váš vysnívaný dom alebo byt. Existuje mnoho spôsobov, ako to úspešne zrealizovať...

Možno ste uvažovali alebo uvažujete o tom,že si kúpite Váš vysnívaný dom alebo byt. A samozrejme že ste aj uvažovali, ako to efektívne urobiť - nasporiť si, požičať si, prípadne to "nejak" skombinovať..
Samozrejme, najvýhodnejšíe by bolo si naň nasporiť, aspoň nemusíme nikomu platiť úroky z požičaných peňazí.
Niektorí z nás možno majú to šťastie, že im rodičia založili nejaké to sporenie prípadne im "do vienka" dali nejaké to Euro :)
No a nakoniec je tu aj skupina ľudí, ktorý majú len tak svoju výplatu a teda, idú budovať on nuly..
Požiadavky ľudí sú samozrejme jednoznačné: Čo najmenej si požičať a navyše, čo najmenej zaplatiť, resp. preplatiť.
Samozrejme, trh je plný ponúk - taký úver, také výhody, rôzne možnosti..ale možno práve preto, že sme často krát zaneprázdnený a nemáme často v pravý čas tie správne informácie, sa rozhodujeme na základe náhody, prípadne skúseností našich známych alebo kolegov. A možno nám ani nenapadne, že sa pritom oberáme o nemalé peniaze.
A tak aby sme sa najskôr poradili s nezávislým odborníkom, zájdeme do banky v ktorej máme účet a zoberieme si odtiaľ úver...
Stálo by za to, aby sme možno okrem pobehovania medzi bankovými domami našli cestu a hlavne čas k niekomu, kto sa tejto téme venuje dostatočne dlho, kto má reálne skúsenosti a hlavne- nepracuje v konkrétnej banke. Len tak totiž jeho názor nebude ovplyvnený jeho plánmi, ktoré musí splniť aby dostal odmeny :)
A ako sa hovorí, čas sú peniaze a teda by stálo za to zvážiť či by nestálo za to sa po niekom takom kompetentnom poobzerať. Ľudia sú totiž  z minulosti zvyknutý fungovať tak, že mám 10 prstov a teda musím ovládať 10 oblastí..ale čas sa posunul a ja sám sa radšej zverím do rúk odborníka s praxou ako niekomu kto "len" o tom čítal alebo má skúsenosť možno práve s tým, ako sám danú situáciu alebo problém riešil.

A je celkom pravedpodobné, že stretnutie s odbnorníkom nám nielen že ušetrí čas ale hlavne peniaze...A veľa krát môže isť aj o stovky priam až tisícky eur...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Učiteľka v škôlke mala žltačku a chodila do práce. Rodičia o tom nevedeli

V pondelok bude Miestny úrad vo Vajnoroch, ktorý je zriaďovateľom škôlky skúmať , prečo o žltačke neinformovala rodičov.

DOMOV

Rok 1998: Ako Mečiar valcoval a ako skončil

Rok, kedy Mečiar znásilnil ústavu, ale aj kedy jeho éra definitívne skončila.


Už ste čítali?