Ako ušetriť na financovaní bývania

Autor: Patrik Farula | 18.1.2011 o 23:23 | (upravené 20.1.2011 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  178x

Možno ste uvažovali alebo uvažujete o tom,že si kúpite Váš vysnívaný dom alebo byt. Existuje mnoho spôsobov, ako to úspešne zrealizovať...

Možno ste uvažovali alebo uvažujete o tom,že si kúpite Váš vysnívaný dom alebo byt. A samozrejme že ste aj uvažovali, ako to efektívne urobiť - nasporiť si, požičať si, prípadne to "nejak" skombinovať..
Samozrejme, najvýhodnejšíe by bolo si naň nasporiť, aspoň nemusíme nikomu platiť úroky z požičaných peňazí.
Niektorí z nás možno majú to šťastie, že im rodičia založili nejaké to sporenie prípadne im "do vienka" dali nejaké to Euro :)
No a nakoniec je tu aj skupina ľudí, ktorý majú len tak svoju výplatu a teda, idú budovať on nuly..
Požiadavky ľudí sú samozrejme jednoznačné: Čo najmenej si požičať a navyše, čo najmenej zaplatiť, resp. preplatiť.
Samozrejme, trh je plný ponúk - taký úver, také výhody, rôzne možnosti..ale možno práve preto, že sme často krát zaneprázdnený a nemáme často v pravý čas tie správne informácie, sa rozhodujeme na základe náhody, prípadne skúseností našich známych alebo kolegov. A možno nám ani nenapadne, že sa pritom oberáme o nemalé peniaze.
A tak aby sme sa najskôr poradili s nezávislým odborníkom, zájdeme do banky v ktorej máme účet a zoberieme si odtiaľ úver...
Stálo by za to, aby sme možno okrem pobehovania medzi bankovými domami našli cestu a hlavne čas k niekomu, kto sa tejto téme venuje dostatočne dlho, kto má reálne skúsenosti a hlavne- nepracuje v konkrétnej banke. Len tak totiž jeho názor nebude ovplyvnený jeho plánmi, ktoré musí splniť aby dostal odmeny :)
A ako sa hovorí, čas sú peniaze a teda by stálo za to zvážiť či by nestálo za to sa po niekom takom kompetentnom poobzerať. Ľudia sú totiž  z minulosti zvyknutý fungovať tak, že mám 10 prstov a teda musím ovládať 10 oblastí..ale čas sa posunul a ja sám sa radšej zverím do rúk odborníka s praxou ako niekomu kto "len" o tom čítal alebo má skúsenosť možno práve s tým, ako sám danú situáciu alebo problém riešil.

A je celkom pravedpodobné, že stretnutie s odbnorníkom nám nielen že ušetrí čas ale hlavne peniaze...A veľa krát môže isť aj o stovky priam až tisícky eur...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Švajčiari: štátny vlakový dopravca nás diskriminuje. Súťaž ušil na mieru jednému výrobcovi

Železničná spoločnosť Slovensko chce nakúpiť 25 nových vlakov za 160 miliónov eur.

SVET

Turecko zablokovalo prístup na Wikipédiu

Žiadne zdôvodnenie, prečo je webová stránka neprístupná, turecké orgány nevydali.


Už ste čítali?